FAZA 2 – faza równomiernego rytmu utraty wagi

FAZA 3 - faza utrwalenia – by uchronić się przed efektem Jo-Jo

 

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Catering dietetyczny, znany też pod nazwą diety pudełkowej, nie jest już tylko wyborem sportowców. Sięgają po niego zarówno chcący schudnąć, jak i zapracowani, którym trudno wydzielić czas na gotowanie. Pojawiają się jednak głosy, że dieta pudełkowa nie jest zdrowa. Ile w tym prawdy?

breakfast

Czy catering dietetyczny jest niezdrowy?

Wiele osób twierdzi, że jedzenie przygotowywane masowo, nie może być zdrowe. Rzeczywiście, catering dietetyczny obsługuje wielu ludzi, ale warto w tym miejscu zaznaczyć, że każde danie jest spersonalizowane pod wymagania klienta. Dlatego zarzut masowości nie bardzo znajduje swoje uzasadnienie – nie wygląda to tak, że jedzenie przygotowuje się ciągiem na taśmie i wszystkie jadłospisy są identyczne. Wątpliwości budzi również jakość produktów. W końcu samodzielne przygotowywanie posiłków wiąże się również z zakupami. Korzystając z diety pudełkowej, nie zna się tego procesu, a widzi jedynie efekt końcowy. Sceptycy sądzą więc, że produkty mogą być nieświeże albo wątpliwej jakości. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że takie rzeczy zauważa się od razu, już przy pierwszym kęsie. Zatem weryfikacja usług danej firmy cateringowej jest raczej łatwa.

Dieta pudełkowa – garść faktów

  • Na rynku znajduje się wiele ofert cateringu dietetycznego. I jak w każdej branży; mamy zarówno profesjonalistów, jak i partaczy. Część firm na pewno oferuje niezdrową i wątpliwej jakości dietę pudełkową. Dlatego niezwykle ważne jest sprawdzanie opinii o danej marce oraz korzystanie z ofert darmowego dnia cateringu, jeśli jest to możliwe.
  • Dobra dieta pudełkowa powstaje z lokalnych produktów. Jak to sprawdzić? Wystarczy skontaktować się z daną firmą lub sprawdzić, czy taka informacja znajduje się na jej stronie. Tego typu strategię przyjął np. popularny catering dietetyczny Łódź.
  • Nad przygotowaniem diety pudełkowej czuwają nie tylko kucharze, ale również dietetycy, trenerzy i producenci. Oznacza to, że jakość przygotowywanych dań nie zależy tylko od jednej osoby. Weryfikuje ją cały sztab profesjonalistów, dzięki czemu nieprawidłowości są eliminowane.
  • Catering dietetyczny, niezależnie od pakietu, opiera się na prostym założeniu: musi być zdrowy. Wszystkie warianty diety pudełkowej przygotowywane są zgodnie z piramidą żywieniową, a szczególny nacisk kładzie się na warzywa i owoce. Zweryfikowanie firmy pod tym kątem jest bardzo proste – wystarczy sprawdzić jadłospis.
  • Dieta pudełkowa jest zdrowa, bo kontrolują ją m.in. dietetycy. Są to profesjonaliści, którzy po prostu wiedzą, jak należy się odżywiać.

Podsumowując, dieta pudełkowa może być niezdrowa, ale jest to rzadkością. Firmy, które nie przykładają wagi do jakości swoich usług, szybko znikają z rynku. Catering dietetyczny jest więc zdrowy i ma się dobrze. Warto rozważyć dietę pudełkową, choćby po to, aby samemu tę sprawę ocenić.